{{ loggedUser.userFullName }}
Bakiyeniz                :   {{ loggedUser.currentBalance }}

Çekilebilir Bakiyeniz:   {{ loggedUser.currentWithdrawableBalance }}

Eksi Bakiye Limiti   : {{ loggedUser.negativeBalanceLimit }}

İptal İade Koşulları

6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'unda yer aldığı üzere orjinal ambalajı zarar görmüş, tahrip edilmiş, herhangi bir şekilde kullanımdan dolayı zarar görmüş ürünler ile tek kullanımlık ürünler,kopyalanabilir oyun, yazılım, teslimatı dijital ortamda yapılan ürünler ve programların iadesi kabul edilmemektedir. Bunun dışındaki iade talepleriniz için, sipariş ettiğiniz ürünü teslim aldıktan sonra herhangi bir nedenden dolayı iade etmek istediğinizde izlemeniz gereken yol ve bilmeniz gerekenler şu şekildedir.

Kargo ile aldığınız ürünün size ulaştığı günü takip eden 14 (gün) gün içerisinde iade talebinizi ve ürünle alakalı probleminizi [email protected] mail adresinden bize iletmeniz ve ürünü teslimat tarihinden itibaren 14 gün içerisinde Firma adresimize geri göndermenizi rica ediyoruz. 14 günü aşan bildirimlerde maalesef iade kabul etmiyoruz. İade edeceğiniz ürünü eksiksiz kargo ile size ulaşan orijinal faturasıyla (aksihalde iadeniz işleme alınmayacaktır), paketi hasar görmemiş, kullanılmamış,kullanım hatası sonucu zarar görmemiş ve ambalajı açılmamış haliyle, sipariş numarası ve firmamızın doğru adresini içerecek şekilde geri göndermeniz gerekmektedir.Ürünün kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları bize iade ettiğiniz pak et iniçinde eksiksiz ve hasarsız bir şekilde bulunmalıdır. İade edeceğiniz ürünü, anlaşmalı şirketimiz Sürat Kargo ile Firmamızın doğruadresini içerecek şekilde geri göndermeniz gerekmektedir. Sürat Kargo dışında herhangi başka bir kargo şirketi ile ürün iadesi yapılması halinde kargo ücreti gönderen tarafından karşılanacak, gönderen tarafından kargo ücreti karşılanmadığı ve ürün iadesi karşı ödemeli şekilde Sürat Kargo dışında başkabir kargo şirketi aracılığı ile yapıldığı takdirde firmamız kargo ücretini ürünün iade bedelinden kesme hakkına sahip olacaktır.İadenizi onaylamadan önce ürünle alakalı inceleme "iade birimimiz" tarafından gerçekleştirilmektedir. Sorunlu olduğuna kanaat getirilen ürünler gerekli durumlarda teste edilmekte ve iade onayı buradan gelen karara dayanarak verilmektedir. Bu koşullar çerçevesinde Sürat Kargo ile gönderilen tüm iade gönderimlerinin kargo ücreti firmamıza aittir.

İade etmek istediğiniz ürünün kusurlu olması durumunda, iadeniz onaylanacak ve kredi kartınızdan çekilen tutar hesabınıza yatırılacaktır. Muhasebeleştirme işlemleri ürününüzün kusursuz ve hasarsızolduğu onayı alındıktan takibi 7 – 10 iş günü içerisinde gerçekleştirilmektedir. İadeniz onaylandıktan sonra, iadeniz onaylanmasının ardından size iadeniz ile ilgili durum bilgisini mail ile bildirilmektedir ve ürün bedelinizin geri ödemesi yapılmaktadır. Kredi kartınıza yapılan geri iadenin ekstrenize yansıması, bankanızın süreç ve uygulamalarına bağlı olarak ortalama iki - üç hafta sürebilmektedir. Bu süreç her bankanınkendine özel uygulaması olup, firmamızın bu sürece herhangi bir müdahale hakkı bulunmamaktadır. İade işleminizin kredi kartı ekstrenize yansıma sındayaşanan gecikme ile ilgili bankanızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Cayma hakkı dışında kalan iade işlemleri
Tüketicinin "Sebep Göstermeksizin Cayma Hakkı" sadece bahsi geçen alışveriş gerçekleştikten sonraki 14 gün içerisinde iade talebi bildirilen ürünlerin geri alımı için geçerlidir. 14 günü aşan sürelerde iade kabul edilmemektedir.

Özel Koşullar
Siparişiniz teslim edildiğinde, kargo yetkilisi eşliğinde paketinizi açmalı ürününüzü kontrol etmelisiniz. Özellikle ezilmiş, yırtılmış, açılmış veya ıslanmış paketlerde bunu yapmanız çok daha önem kazanmaktadır. Beklenmedik birdurumda, sorunlu ürünle karşılaşırsanız paketi teslim almayıp kargo yetkilisine tutanak tutturarak kargo şirketi tarafından tarafımıza iade edilmesini sağlamanız gerekmektedir.Tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veyadijital ortam üzerinde teslim edilen ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir .Ürünleri satın alırken ürün açıklamaları iyice okumak ve doğru ürünü almak müşterinin sorumluluğundadır. Ürünün nasıl kullanılması gerektiği bir çokürün de yardım sayfalarında yer almaktadır. Fakat ürünün kullanımını bilmek ve uygulamak müşterinin sorumluluğunda olan bir durumdur. Sebebi yanlış alım,yetersiz inceleme, eksik bilgi veya yanlış platform kaynaklı olan alışverişleriniadesi veya iptali yapılamamaktadır. Orijinal ambalajı zarar görmüş, tahrip edilmiş, herhangi bir şekilde kullanımdan dolayı zarar görmüş ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Müşteri, ürünü teslimaldığı andaki durumu  ile geri vermekle ve kullanımdan kaynaklanan ticari kaybı ödemekle yükümlüdür.

İade Kapsamı dışındaki ürünler
Oyun lansmanı, yılbaşı, sevgililer günü, anneler günü gibi belirli günlere yönelik müşteriye özel olarak hazırlanan, satışa sunulan ve/veya ithal edilen ürünlerde,tüketicinin istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan ve çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali  olan malların,kampanya ve promosyon ürünlerinde ürünün iadesi alınamamaktadır. 


XGameTR