{{ loggedUser.userFullName }}
Bakiyeniz                :   {{ loggedUser.currentBalance }}

Çekilebilir Bakiyeniz:   {{ loggedUser.currentWithdrawableBalance }}

Eksi Bakiye Limiti   : {{ loggedUser.negativeBalanceLimit }}

{{ $item.name }}

Oyun Hakkında

CrossFire, Güney Koreli SmileGate tarafından kişisel bilgisayarlar için geliştirilen, taktiksel birinci şahıs çevrimiçi video oyunu. CrossFire, kendi sunucuları üzerinden ücretsiz olarak gerçek rakiplere karşı oyun oynama imkânı sağlamaktadır.


Oyunun modları

Oyun ile birlikte gelen yedi adet mod bulunmaktadır:

  • Search & Destroy: Search & Destroy modu on iki haritadan oluşur. Amaç Black List takımında bomba kurup bombayı korumaktır. Global Risk takımında ise amaç Black List takımının bomba kurmasını engellemek veya kurulan bombayı imha etmektir. Bombayı imha etmek için bir kit bulunmaktadır. Bu kit bombanın daha hızlı imha edilmesini sağlar. Kit, oyun parasıyla (GP) alınır. Oyunda, Türkiye'de sadece Ceyhan ve Ankara haritası yer almaktadır ve Search & Destroy modunda bulunmaktadır.
  • Team&Deathmatch: Team&Deathmatch modu toplam on bir haritadan oluşur. Bu modda zaman ve ölüm olmak üzere iki tür oynanış şekli vardır. Zaman modunda, 5-12 dakika arası süre içinde Global Risk veya Black List takımlarından en fazla öldürme sayısı yapan takım kazanır. Öldürme modunda ise, 40, 60, 100, 150 sayılarından birisi seçilir. Seçilen sayıya ilk ulaşan takım kazanır.
  • Elimination: Elimination modu altı haritadan oluşur. Oynayış türü turlardan oluşmaktadır. Yerden silah alarak oynanır. En iyi silahı almak için hızlı olunmalıdır. Kulaklık kullanılması oyundaki düşmanların yerinin daha kolay tespit edilmesini sağlar. Ses kartının kalitesi düşmanların yerini tahmin etmek için önemlidir.
  • Ghost Mod: Ghost Mod'un harita sayısı beştir. Bu moddaki oynanış türü de turlardan oluşmaktadır. Bu modda Black List takımının amacı bomba kurarak patlamasını beklemektir. Global Risk takımının amacı ise Black List takımının bomba kurmasını önlemektir.
  • Mutant Mod: Mutant Mod'un harita sayısı beştir. Bu mod turlardan oluşmaktadır. Bu modda insanlar ve mutantlar olmak üzere iki taraf vardır. Oyunun başlangıcında yirmiden geriye doğru sayılır. Sayım bittikten sonra rastgele bir kişi mutant olur ve insanları mutant etmeye çalışır. İnsanlar ise kendini mutantlardan savunmaya çalışırlar. İnsanların canı maksimum yüz, mutantların ise altı bindir. Mutant modda haritalara belirsiz dakikalarda kutu düşer. Bu kutu insanlar tarafından haritada görüntülenebilmektedir. Bu kutuyu alanlar bir tur süresi boyunca o silahın sahibi olabilir veya elindeki silahın şarjörünü yenileyebilirler. Oyun tüm insanların mutant olmasıyla veya tüm mutantların bitmesiyle sona erer. Eğer süre biterse insanlar kazanır.
  • Free For All Mod: Bu mod Escape modu ile beraber oyundaki en az haritası olan moddur. Modun yalnızca iki adet haritası vardır. Oynanış türü zaman veya ölümdür. Zaman modunda oyunda en çok kişiyi öldüren oyuncu kazanır. Ölüm modunda ise belirli sayıya ulaşan oyuncu kazanır. Bu modun kavramında herkesi öldürmek vardır.
  • Escape Mod: Bu mod Free For All modu ile beraber oyundaki en az haritası olan moddur. Bu modda iki tane harita yer alır. Oynayış türü atak ve defanstır. Bu oynayış türleri seçilememektedir. Başlangıç takımından sonra hedefe ulaşıldığında o takım diğer takım ile yer değiştirir. Global Riskler ışık alanındaki bölgeyi korurken Black Listler ise ışığa girmeye çalışmaktadır.

Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows Vista / 7 / 8
İşlemci: Intel Pentium 4 / AMD Phenom X2 – 2.0 GHz
Bellek: 1 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GT 710 / AMD Radeon R5 230
VRAM: 1 GB VRAM
Depolama: 10 GB boş alan
DirectX: Sürüm 9.0
Ağ: Genişbant internet bağlantısı
Önerilen Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows 10
İşlemci: Intel Core i3 2120 / AMD FX 4100 – 3.2 GHz
Bellek: 2 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GT 730 / AMD Radeon R7 240
VRAM: 2 GB VRAM
Depolama: 10 GB boş alan
DirectX: Sürüm 11
Ağ: Genişbant internet bağlantısı 


XGameTR